Breaking News :

nothing found
01-12-2022

Lirim Zendeli sezonin e ri do të garojë në Formula 2

Advertisement

Piloti shqiptar, Lirim Zendeli nga sezoni i ri do të garojë në Formula 2. Piloti shkupjan ka arritur marrëveshje me skuadrën e Formula 2, Mpmotosport, me këta të fundit që vet e kanë konfirmuar lajmin përmes një postimi në instangram, duke i uruar mirëseardhje.

“Sot është një ditë shumë e veçantë për mua. Më në fund mund t’iu them se do vozis për mpmotosport për vitin e parë në Formula 2. Falënderues dhe më shumë se 100 për qind i gatshëm të vazhdojë të dhe të paraqitem mirë me skuadrën që përformojë mirë në vitin 2020”, ka shkruar Lirim Zendeli.

Kujtojmë që kjo është historike, pasi për herë të parë një pilot shqiptarë do të jetë pjesë e garave në Formula 2.

 

Advertisement

Read Previous

Dygjuhësia në uniformat e MPB-së, Spasovski: Propozimi në procedurë qeveritare

Read Next

Meta dekreton Çuçin për Ministër të Brendshëm (Dokument)