Breaking News :

nothing found
08-06-2023

Lazio rrezikon përjashtimin nga kampionati, kjo është arsyeja

Advertisement

Fundjavën e kaluar Lazio bëri një rikthim senzacional duke fituar 4-3 kundër Torinos në kohën shtesë.

Por kjo ndeshje mund të bëhet ‘mollë sherri’ për romakët.

Mediumet italiane raportojnë se 3 futbollistë dyshohet se luajtën duke qenë të infektuar me Covid-19.

Bëhet fjalë për Ciro Immobile, Thomas Strakosha dhe Lucas Leiva. Rastin është duke e hetuar Prokuroria Federale dhe nëse rezulton që futbollistët në fjalë ishin të infektuarLazio rrezikon të dënohet.

Sipas ligjit në fuqi, gjobat janë të ashpra dhe variojnë nga gjoba financiare deri te përjashtimi nga kampionati.

Advertisement

Read Previous

Kuvendi i Maqedonisë e miratoi rishikimin e buxhetit, 470 milionë euro për masat anti-krizë

Read Next

Barcelona gjen zëvendësuesin e Suarezit te Benfica

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *