Breaking News :

nothing found
10-06-2023

Kurti i dërgon letër urimi Bidenit: Aleatët tuaj do shikojnë drejtimin dhe udhëzimin tuaj

Advertisement

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, njëherit kandidat për Kryeministër, e ka uruar demokratin Joe Biden me rastin e inaugurimit të tij si President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Ai në një letër të cilën drejt Biden i përcjellë përgëzimet e tij për detyrën e re, thotë se do t’i ndjekin udhëzimet e tij përballë sfidave të përbashkëta.

“Ndërsa ndërmerrni hapa në shtëpi për të kapërcyer ndarjet dhe për të shëruar kombin tuaj, aleatët tuaj jashtë do të shikojnë drejtimin dhe udhëzimin tuaj ndërsa ne përballemi me sfidat tona të përbashkëta”, thuhet mes tjerash në letrën e Kurtit drejtuar Biden.

Advertisement

Read Previous

Merkel: Me Biden president, hapësira e marrëveshjes politike me SHBA po zgjerohet përsëri

Read Next

Gecaj: Individë si Kurti janë soji më i rrezikshëm në faqen e dheut