Khabib, ja me çfarë merret pasi u largua nga sporti

Kampioni i pamposhtur në peshën e lehtë Habib Nurmagomedov pretendon se ai më në fund ka përfunduar MMA. Luftëtari 32-vjeçar mundi Justin Gage në fund të muajit të kaluar në Abu Dhabi dhe rriti statistikat e tij në 29-0 në MMA. Eagle mbeti kampion i peshave të lehta sepse Dana White ka besim se do të kthehet për të parë 30-0 në MMA, percjell portali sportiv sportalb

Sidoqoftë, kjo nuk do të ndodhë sepse Habib është i vendosur të përfundojë arsimimin e tij dhe t’u përkushtohet kafshëve në fermën e tij. Ai bëri shumë para në një kohë të shkurtër dhe beson se ai ka arritur gjithçka që dëshironte në artet marciale. Ja se çfarë tha Habib në një intervistë për Rt Sport:

Ju mund të luftoni deri në moshën 40 vjeç, por duhet të ketë një qëllim. Qëllimi im ishte të shkoja në majë dhe e arrita. Nuk kam interes tjetër për MMA. Unë do ta përfundoj arsimin vitin e ardhshëm. Dua të kaloj më shumë kohë duke studiuar dhe përfunduar një master. Bleva dele, prirem të drejtoj fermën time. Do të doja të zhvillohesha pak në këtë fushë. Unë kam një dem, viça dhe lopë. Do të doja të merrja pjesë në gjëra nga të cilat mund të përfitoj. Nuk ka pse të jetë në politikë. Për momentin, unë mund të përfitoj pa qenë politikan, dhe kjo është e mjaftueshme për mua “./sportalb

Advertisement
Advertisement
Advertisement

You May Also Like