Breaking News :

nothing found
29-03-2023

Kadri Veselit i konfirmohet aktakuza nga Specialja, niset për Hagë

Advertisement

Kryetarit të PDK-së Kadri Veselit, i është konfirmuar aktakuza nga Prokuroria Speciale. Këtë e ka bërë të ditur vetë Veseli përmes një komunikate për media, të enjten.

Përmes njoftimit, Veseli ka thënë se për aktakuzën është njoftuar të mërkurën pasdite ndërkaq për në Hagë niset sot. KOHA merr vesh se Veseli aktualisht është në selinë e EULEX-it.

“Përmes kësaj deklarate, dua t’i informoj qytetarët e Kosovës se kam bërë aranzhimet e nevojshme për të udhëtuar vullnetarisht drejt Hagës në mënyrë që t’iu përgjigjem këtyre akuzave. Nuk do të komentoj më shumë kësaj radhe”, ka thënë ai.

Advertisement

Read Previous

Arrestohet pronari i një restoranti, ndërpritet ahengu familjar

Read Next

Mbrëmë është regjistruar tërmet në Tetovë dhe Gostivar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *