• 01-12-2021

Ja qytetet me më shumë raste aktive në Maqedoni

Numri i rasteve të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut vazhdon të mbetet i lartë, ku mbrëmë nga 2664  teste të bëra, pozitiv kan rezultuar 815 persona me çka numri i përgjithshëm ka shkuar në 77949 ,përcjell nmk-post.com

 

Ndërsa sa i përket numrit të rasteve aktive, që nga fillimi i pandemisë deri në ditën e sotme është 22330, ku Shkupi është i pari me më shumë raste aktive, i cili është pesëshifror 11956.
Pas Shkupit vijon Tetova me 1009 raste aktive dhe Prilepi me 880.

 

Në vendin e katërt është Manastiri me 829 raste dhe Gostivari e pesta me 720 raste aktive me Koronavirus.
Në Ohër raste aktive ka 651, në Strugë 440,, ndërsa në Kërçovë 329.

 

 

Që nga fillimi i pandemisë Maqedonia e Veriut ka bërë afërsisht 379.229 mijë teste për COVID-19 të cilët pozitiv kan rezultuar gjithsej 77949, ku prej të cilve 53345 janë shëruar 2274 kan ndëruar jetë, dhe 22330 janë aktive./Nmk-post.com

Read Previous

Zvicra ka dhënë leje për përdorim urgjent të vaksinës së “Fajzer” dhe “BioNTek”

Read Next

Mjekja shqiptare që mori vaksinën anti-Covid, tregon eksperiencën e saj

%d bloggers like this: