Breaking News :

nothing found
30-09-2022

Italia zbut masat anti-covid, ja çfarë do të ndodh pas 31 janarit

Advertisement

Italia nga 31 janari nuk do të ketë më zona të kuqe sa i përket situatës së koronavirusit. Nga e diela të gjitha zonat që janë të kuqe do të bëhen portokalli, ndërsa pjesa tjetër është zonë e verdhë.

Mediat raportojnë se Puglia, Sicilia, Sardegna, Bolzano dhe Umbria janë zonat të cilat do të bëhen portokalli. Ndërsa të gjitha rajonet e tjera do të jenë zona të verdha. Lombardia një nga rajonet më të goditura nga pandemia tashmë do të kalojë zonë e verdhë, pra me rrezik të ulët infektimi.

Ndërkohë pritet që Ministri i Shëndetësisë Roberti Speranza të firmosë vendime të tjera që do të hyjnë në fuqi pas datës 31 janar në këto zona në kuadër të masave mbrojtëse anti Covid.

Advertisement

Read Previous

Zaev: Thirrjet për bojkot të regjistrimit janë të papërgjegjshme

Read Next

Pendarovski: Të drejtat e qytetarëve nuk varen nga regjistrimi