Breaking News :

nothing found
30-11-2022

Itali, situatë kritike, 993 viktima në 24 orët e fundit

Advertisement

Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 993 persona nga COVID-19, ndërsa janë infektuar 23 225 raste të reja. Këto shifrat janë të larta duke treguar se gjendja në Itali është kritike pavarësish masave që po ndërmerren për parandalimin e përhapjes së virusit. Një ditë më parë janë regjistruar 20,709 raste pozitive të reja dhe 684 viktima. Të shëruarit gjatë ditës së sotme janë mbi 23 47, ndërsa Lombardia mbetet rajoni më i prekur./rtsh.al

Advertisement

Read Previous

Tetovë, objekti i komunës pa ngrohje! Të punësuarit përdorin ngrohëse me rrymë

Read Next

Ali Ahmeti nuk do të gjykohet për rastin “Regjistrimi”