Breaking News :

nothing found
10-06-2023

iPhone 12 Pro – avantazhet

Advertisement

iPhone 12 Pro dhe iPhone 12 u prezantuan gjatë ngjarjes Apple Flies Time më parë këtë muaj, dhe tani kanë dalë në shitje, transmeton Telegrafi.

Të dy telefonat inteligjentë kanë 5G dhe mundësohen nga çipi A14 Bionic i Apple – çipi më i shpejtë në një telefon inteligjent.

Sidoqoftë, ndryshimi i madh midis dy telefonave inteligjentë është konfigurimi i kamerës.

Ndërsa iPhone 12 përmban një kamerë të dyfishtë me lente të pasme, iPhone 12 Pro i rrit gjërat me një kamera mbresëlënëse të lentës së trefishtë.

Ne mendojmë se iPhone 12 Pro mund të jetë telefoni i zgjuar i përsosur për adhuruesit e Instagram – ja pse.

1. Kamera me lente trefishe
2. Përmirësimet e ‘Night Mode’
3. Video HDR me Dolby Vision
4. 5G
5. Mburoja qeramike.

/Telegrafi/

Advertisement

Read Previous

Prej se vdiq Amdi Bajram?!

Read Next

Ndryshime statutare në LSDM – kryetarin do të zgjedhin anëtarët me zgjedhje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *