Ibrahimoviç: Mjaft më fituan para në emrin tim

Advertisement

Ylli i Milanit, Zlatan Ibrahimovic ka shprehur pakënaqësinë e tij me kompaninë EA Sports, e cila përdor emrin dhe fytyrën e tij në lojën popullore FIFA pa lejen e tij. Ish shtetasi suedez kërcënoi të hetojë situatën dhe të kërkojë të drejtat e tij.

“Kush i dha EA Sports për të përdorur emrin dhe fytyrën time? FIFPro? Unë nuk e di nëse jam anëtar i FIFPro, dhe nëse jam, kjo ndodhi pa dijeninë time dhe me ndihmën e disa makinerive të çuditshme. Jam i sigurt që nuk kam dhënë kurrë leje. të FIFA dhe FIFPro për të fituar nga unë ”, shkroi Ibra në Twitter.

“Dikush ka akumuluar para në emrin tim dhe për vite pa pëlqimin tim. Është koha për të hetuar,” shtoi sulmuesi 39-vjeçar.

Advertisement

Read Previous

Kuman tregon arsyen pse Mesi dhe De Jong s’do të luajnë kundër Dinamo Kievit

Read Next

Skandal – Filipçe bënte marketing me motrat medicinale, tash nuk u vazhdohen kontratat

%d bloggers like this: