Kuman tregon arsyen pse Mesi dhe De Jong s’do të luajnë kundër Dinamo Kievit

Barcelona do të udhëtoj në Kiev pa dy yjet kryesore të Ekipit, Mesi dhe De Jong. Trajneri katalanas Ronald Kuman ka bërë ka vendosur që mos ti angazhoj dy lojtarët kryesor në përballjen e rradhës të Ligës së Kampionëve me Dinamon, për shkak të ngarkesës dhe lodhjes së tyre. Këtë vendim Kuman e ka marrë për shkak të pozitës që ka Barcelona në grup, duke mos dashur që të rrezikoj të lëndohet ndonjëri nga këto dy lojtarë. Ai ka vendosur që Mesi dhe De Jong të pushojnë, për të qenë të freskët për përballjen e rradhës në La Liga./Sportal.bg

Advertisement
Advertisement
Advertisement

You May Also Like