Breaking News :

nothing found
12-08-2022

Hoxhaj pranon humbjen, uron Kurtin për fitoren

Advertisement

Në daljen e parë publike pas përfundimit të procesit zgjedhor, kreu i PDK-së Enver Hoxhaj ka pranuar se partia e tij është e dyta në këto zgjedhje. Ai më tej, ka pranuar humbjen dhe ka uruar fitoren e Kurtit dhe VV-së.

“VV i ka fituar zgjedhjet dhe ne e urojmë. Ju bëj apel që të punojnë për shtetin e Kosovës”, nënvizoi Hoxha. Gjithashtu, Hoxhak deklaroi se PDK-ja do të jetë faktor stabiliteti në Parlamentin e Kosovës dhe do të mbështes zvhillimin e Kosovës.

Në fund, Hoxhaj pohoi se është shumë krenar me unitetin dhe përkushtimin e anëtarëve të PDK-së, dhe dua t’ju i falenderoj të gjithë anëtarëve të PDK-së./Nmk-post/

Advertisement

Read Previous

Ali Ahmeti uron Kurtin dhe VV-në për fitoren në zgjedhje

Read Next

Mustafa pranon humbjen, nuk e uron Kurtin