Hiqen masat në Angli, shfrenohen të rinjtë! (FOTO)

Advertisement

Kjo është fundjava e parë që kur u hoq blloku kombëtar dhe njerëzit kanë shfrytëzuar më së miri baret dhe restorantet që u rihapën në Britaninë e Madhe.

Fotografitë tregojnë njerëz në Londër dhe Liverpool, të cilët janë të dyja në nivelin e dytë të kufizimeve, transmeton Indeksonline.

 

Kjo do të thotë që vendet e mikpritjes siç janë pub-et lejohen të hapen, por alkooli mund të shërbehet vetëm me një vakt të konsiderueshëm.

Rregulli gjashtë ende zbatohet në ambiente të jashtme, dhe përzierja ndërmjet familjeve brenda është e ndaluar, përveç atyre që kanë formuar një flluskë mbështetëse./Indeksonline

 

Advertisement

Read Previous

Një histori nga burgu më i tmershëm shqiptar

Read Next

Si u V R A Çerçiz Topulli nga malazezët?

%d bloggers like this: