Breaking News :

nothing found
09-06-2023

Haki Abazi bërtet me zë të lartë në tubimin e VV-së, por nuk përcillet nga askush

Advertisement

Vetëvendosje po mban një tubim elektoral në qytetin e Ferizajit, si zakonisht, pa respektuar masat kundër përhapjes së Covid-19shit.

Derisa kryetari Albin Kurti po kërkonte falje që do t’i duhej të shkonin në një lokacion tjetër të quajtur Greme dhe po i jepte fjalën Vjosa Osmanit, dëgjohet bërtima e fuqishme e Haki Abazit që përsëritet disa herë rresht “Krejt dhe drejt, krejt dhe drejt, krejt dhe drejt!”.

Sidoqoftë, të pranishmit që e brohoritën më herët Kurtin nuk brohoritën pas shtytjes së Abazi.

Kjo sekuencë mund të shikohet nga minuta 3:53 e videos së mëposhtme.

Abazi është nga qyteti i Ferizajit dhe në Qeverinë e Albin Kurtit ishte zv.kryeministër i dytë./Lajmi.net

Advertisement

Read Previous

Hoxhaj në Skenderaj: Kush është UÇK e voton PDK-në

Read Next

Dë*nohet me 2 mijë euro AAK-ja në Prishtinë