Breaking News :

nothing found
10-06-2023

Dë*nohet me 2 mijë euro AAK-ja në Prishtinë

Advertisement

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është dë*nuar me gjo*bë prej 2 mijë eurosh për shkak të shkeljes së L*igjit antiCOVID.

Kështu ka bërë të ditur kryeinspektori i Inspektoratit të Prishtinës, Adonis Tahiri përmes një postimi në Facebook.

Tahiri ka publikuar disa fotografi të cilat i kishte publikuar kandidati për deputet i AAK-së, Daut Haradinaj gjatë një tubimi ku ishin mbledhur persona të shumtë brenda një hapësire të mbyllur.

“Askush mbi ligjin. Grumbullim i më shumë njerëzve – në kundërshtim me vendimin qeveritar; Shkelje e Ligjit për parandalim dhe luftim te Covdi19”, shkruan Tahiri. /Telegrafi/

Advertisement

Read Previous

Haki Abazi bërtet me zë të lartë në tubimin e VV-së, por nuk përcillet nga askush

Read Next

“Shqipëria është vendi me papunësinë më të ulët në rajon, ky është fakt”