Breaking News :

nothing found
12-08-2022

Flamuri shqiptar mes turmës së protestuesve?

Advertisement

Një foto e shpërndarë gjerësisht në rrjet tregon një flamur shqiptar që valëvitet në atë që duket të jetë protesta dje në Amerikë para Kongresit.

Fotoja e cila nuk është shumë e qartë, është shpërndarë masivisht.

Kujtojmë se Amerika dje përjetoi atë që mund të quhet një kaos të demokracisë, ku mbështetës të presidentit në detyrë Donald Trump vërshuan në brendësi të Capitol Hill, ndërkohë që kongresi kryente procesin e certifikimit të zgjedhjeve të 3 nëntorit.

Nga protesta humbën jetën 4 persona dhe dhjetra të tjerë u lënduan, ndërkohë që pas dhunës së pashembullt Kongresi rifilloi punimet.

Advertisement

Read Previous

Joe Biden konfirmohet president i 46-të i SHBA

Read Next

Joe Biden zyrtarisht president, reagon Donald Trump: Pushteti do ndërrohet sërish më 20 Janar