Breaking News :

nothing found
01-02-2023

Filipçe: Nuk do të ketë asnjë efekt ora policore në këtë kohë

Advertisement

Për momentin, shtetrrethimi nuk do të ketë efekt, tha Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me Kryeministrin Zaev dhe Presidentin Pendarovski, pas takimit të Këshillit të Sigurimit.

“Kufizimi në lëvizje, në drejtim të shtetrrethimit, tani besojmë se nuk do të ketë efekt. Sepse ajo që duhet parandaluar janë grupimet dhe ajo që duhet bërë është të bësh maskat si në ambiente të jashtme ashtu edhe brenda. “Këto janë parimet themelore për parandalimin e përhapjes së virusit,” tha Filipce./Alsat

 

Advertisement

Read Previous

Vdes futbollisti disa orë pas ndeshjes

Read Next

Maqedonia, ndër shtetet me vdekshmërinë më të lartë për kokë banori në Evropë