Evgjeni Thaçi: Në Shalë të Lipjanit përkujtuam 22 vjetorin e nisjes së delegacionit për në Rambuje

figure>

figure>

Kandidatja për deputete nga radhët e PDK-së Evgjeni Thaçi, nëpërmjet rrjetit social Facebook ka njoftuar se në një tubim elektoral në Shalë të Lipjanit, është përkujtuar 22 vjetori i nisjes së delegacionit të Kosovës për në Rambuje të Francës, shkruan Nmk-post.

Në këtë tubim ka qenë i pranishëm edhe kandidati për kryeministër nga radhët e PDK-së, Enver Hoxhaj.

Ja postimi i plotë i Evgjeni Thaçit:

“Në Shalë te Lipjanit, përkujtuam 22 vjetorin e nisjes së delegacionit të Kosovës për në Rambuje të Francës, ku u nënshkrua marrëveshja që i dha fund gjenocidit të regjimit të Millosheviqit në Kosovë. Në ditë si këto, ne duhët të reflektojmë për çmimin e lirisë sonë dhe të mbajmë në mendje se të njejtit njerëz që ishin kundër kësaj marrëveshje të paqes, të njëjtit ishin kundër proceseve që çuan në pavarësinë e Kosovës, e po të njëjtit sulmuan dhe dëmtuan shtetësinë e Kosovës në çdo aspekt. Prandaj e kemi obligim që ta mbrojmë lirinë, shtetin dhe të ardhmën tonë të përbashkët. ësaj radhe Kosovën e mbrojmë me votë për PDK 134 🇽🇰❤️
#Rimëkëmbje”, ka shkruar Thaçi në Facebook./Nmk-post/

Advertisement
Advertisement
Advertisement

You May Also Like