Breaking News :

nothing found
01-04-2023

Edhe një tërmet tjetër në rajon. Ballkani dridhet!

Advertisement

Për disa ditë me rradhë tërmete të vogla dridhin rajonin e Ballkanit. Mëngjezin e sotëm një tërmet i dobët u regjistrua  në Bullgari. Tërmeti me magnitudë 2.5 u regjistrua pak pas orës 4:30 të mëngjesit të sotëm në rajonin e Plovdivit në Bullgari. Të dhënat janë nga faqja e internetit e Institutit Sizmologjik të Akademisë së Shkencave të Bullgarisë (BAN).

Epiqendra ishte në një thellësi prej 15 kilometrash. Nuk ka raportime për lëndime ose dëme materiale, njoftoi televizini bullgar NOVA.
Në ditët e fundit janë hasur një sërë tërmetesh në rajonin e Ballkanit. Ditë më parë tërmete janë regjistruar në Greqi, Maqedoni, Kosovë dhe Shqipëri. Megjithatë shumica e këtyre tërmeteve kanë qenë të vogla, me magnitudë shumë të ulët.

Advertisement

Read Previous

A duhet të vaksinohen personat që kanë kaluar Covid-19? Ja përgjigja

Read Next

Pse Vuçiq sot do të takohet me përfaqësuesit e serbëve të Kosovës?