Breaking News :

nothing found
31-01-2023

E Majta: Kushtet për shtetësi duhet shtrënguar

Advertisement

E Majta vlerëson se Ligji për shtetësi nuk duhet hapur. Sipas deputetit Dimitar Apasiev, Maqedonia e Veriut duhet të shtrëngoj kushtet për ta marrë statusin shtetas si dhe duhet vendos dispozitë e cila funksionarëve u ndalon dy shtetësinë. Propozimin e opozitës nuk e komentojnë nga “E Majta” por thonë se do të presin draftin konkret për t’u pozicionuar më pas ndaj tij./Alsat-M/

Advertisement

Read Previous

Tetë të vr arë nga të sht ënat në Indianapolis të SHBA-ve

Read Next

Kurti konfirmon pjesëmarrjen e tij në Samitin e Prespës që mbahet në korrik