Breaking News :

nothing found
01-04-2023

E FUNDIT/ Covid 19 ia merr jetën Hoxhës

Advertisement

Bashkësia Islame e Kosovës ka njoftuar se ka vdekur hoxha Hajrullah Hoxha nga Drenasi.

BIK ka bërë të ditur se Hoxha ishte i infektuar me COVID-19 dhe nuk kishte mundur t i bëjë ballë virusit.

Varrimi i të ndjerit do të bëhet sot vetëm nga rrethi i ngushtë familjar dhe nuk do të organizohet e pame

Njoftimi i BIK:

Ndërroi jetë Hajrullah ef. Hoxha (1939-2020)

Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njoftojmë opinionin  e gjerë se në orët e para të mëngjesit të sotëm, në moshën 81 vjeçare, ka ndërruar jetë dijetari e alimi ynë i njohur, njëherësh edhe veteran i letrave islame në gjuhën shqipe si dhe zyrtar shumëvjeçar i Kryesisë së BIRK-ut, Hajrullah ef. Hoxha.

Advertisement

Read Previous

VMRO: Testet për Covid 19 të jenë falas për qytetarët

Read Next

Kasami në takim lamtumirës me ambasadorin grek, Yannakakis