• 27-09-2021

Drejtori i AZGJ-së, Ylber Sela – në takim pune në Agjencinë e Mërgatës të RMV-së

Drejtori i Agjencisë së Zbatimit të Gjuhës, Ylber Sela me bashkëpunëtorët e tij realizoi një takim pune në Agjencinë e Mërgatës të RMV-së, ku u prit nga drejtori i saj, Sllobodan Bliznakovski, dhe zëvendësdrejtori Izmit Nura, përcjell nmk-post.com

Gjatë këtij takimi u diskutua për zbatimin e Ligjit të Përdorimit të Gjuhëve në këtë institucion, ku u bënë disa sqarime lidhur me dilemat dhe paqartësitë që ekzistojnë për sa u përket emërtimeve dhe përkthimeve nga maqedonishtja në shqip.

Me këtë rast drejtori Ylber Sela ofroi mbështetje dhe ndihmë për vazhdimin e zbatimit praktik të gjuhës shqipe në këtë institucion./nmk-post.com

 

 

Read Previous

Lutfi Haziri për Flakronin: Djali kish kry shkollë, por mënyra e emërimit është e keqe

Read Next

Miliarderët amerikanë shtuan pasurinë me më shumë se $1trilion që prej nisjes së Covid-19

%d bloggers like this: