Breaking News :

nothing found
16-08-2022

Dauti: Ofendimet e vazhdueshme ndaj shqiptarëve tendenc shtetërore

Advertisement

Deputetja e koalicionit Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa, Ilire Dauti në një prononcim për Neës33 ka komentuar ofendimet anti-shqiptare në librin e Gjeografisë.

Sipas Dautit, ofendimet e vazhdueshme si në librin e Gjeografosë po edhe në atë të historisë shihen si tendencë shtetërore.

Sipas Dautit më e keqja është se gjitha kto raste kanë ndodhur kur me ministrinë e Arsimit kanë udhëhequr ndër vute shqiptarët.

Video Player

 

Advertisement

Read Previous

Pacolli: Nga viti 2007, shpenzova 36 milionë euro për të ndihmuar Kosovën dhe popullin e saj

Read Next

Alketa Vejsiu: Që 19 vjeç i bleva shtëpi nënës dhe vëllaut!