Breaking News :

nothing found
30-11-2022

CNN: Djali i Trampit pozitiv me Covid-19

Advertisement

Djali i madh i Presidentit Donald Trump, ka dalë pozitiv për koronavirusin, tha një zëdhënës personal për CNN, transmeton nmk-post.com

“Don doli pozitiv në fillim të javës dhe ka qenë në izolim në shtëpinë e tij që nga rezultati” tha zëdhënësi.

Thuhet se ai ka qenë plotësisht asimptomatik deri më tani dhe po ndjek të gjitha udhëzimet e rekomanduara nga mejku COVID-19.

Kujtojmë se para disa jave konkretisht gjat fushatës së zgjedhjeve në Amerikë rezultoi pozitiv edhe babai i tij, presidenti aktual Donald Trump, ku ndryshe nga djali, ai kishte simptoma e cila një prej tyre ka qenë veshtirësia në frymëmarrje./nmk-post.com

Burimi: CNN

 

Advertisement

Read Previous

Zaev takon ambasadoren Byrnes

Read Next

Gjendje e rëndë në Gjermani, mbi 250 viktima për një ditë