Breaking News :

nothing found
29-03-2023

Gjendje e rëndë në Gjermani, mbi 250 viktima për një ditë

Advertisement

Instituti gjerman për sëmundje ngjitëse “Robert Koch” ka njoftua se gjatë 24 orëve të fundit në Gjermani janë shënuar 22 mijë e 964 raste të reja me Covid-19, raporton Bild.

Në këtë mënyrë, numri i përgjithshëm i rasteve me koronav.iru në Gjermani shkoi në 902 mijë e 528, transmeton tv21.tv.

Përpos infektimeve, gjatë kësaj periudhe u regjistruan edhe 254 viktima të reja dhe numri i përgjithshëm i të vdekurve nga pandemia shkoi në 13 mijë e 884./21Media

Advertisement

Read Previous

CNN: Djali i Trampit pozitiv me Covid-19

Read Next

Zaev: Marihuana do të pihet në kafene, ngjashëm si në Amsterdam