Breaking News :

nothing found
01-02-2023

Zaev takon ambasadoren Byrnes

Advertisement

Në takimin me ambasadoren amerikane Kate Brnz, Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev ka biseduar për proceset aktuale të integrimit evropian për Maqedoninë e Veriut, bashkëpunimin strategjik mes dy vendeve dhe sfidat në trajtimin e pandemisë KOVID-19., përcjell nmk-post.com

Zaev tha se qëllimi i përbashkët i Maqedonisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës janë negociatat e Republikës së Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Evropian që deri në fund të vitit të fillojnë, si stabilitet i rajonit dhe si proces i rëndësishëm për sigurimin e prosperitetit për qytetarët./nmk-post.com

 

https://www.facebook.com/zaevzoran/posts/10159207348447932

Advertisement

Read Previous

Taravari: Kemi shumë gjëra për të bërë para se të legalizojmë kanabisin

Read Next

CNN: Djali i Trampit pozitiv me Covid-19