• 06-12-2021
  1. Home
  2. Ballina

Category: Ballina

Çfarë ndikimi ka rënia e lirës turke?

Çfarë ndikimi ka rënia e lirës turke?

Valuta e Turqisë, lira, në muajt e fundit ka rënë në vlerat më të ulëta në histori në krahasim me dollarin amerikan dhe euron. Kjo pasi presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan insiston në politikën shumë…

Read More
Dhia vjedh dokumente nga zyrat e Qeverisë

Dhia vjedh dokumente nga zyrat e Qeverisë

Një dhi hyri në një zyrë qeveritare në Indi dhe u xhirua duke u larguar me një dosje plot me letra nga brenda ndërtesës. Videoja e filmuar jashtë zyrës së Sekretarit të Panchayat në Chaubepur,…

Read More
Pamje dramatike pas vullkanit, rritet numri i viktimave në Indonezi

Pamje dramatike pas vullkanit, rritet numri i viktimave në Indonezi

Të paktën 14 persona janë konfirmuar të vdekur, ndërsa me qindra të tjerë kanë pësuar djegie e shumë janë të zhdukur, si pasojë e aktivizimit të vullkanit Semeru në Indonezi. Një ditë pas riaktivizimit të…

Read More
Shumë punëtorë mbetën pa punë gjatë vitit 2021, pritet që shkalla e varfërisë në vend të rritet edhe më shumë

Shumë punëtorë mbetën pa punë gjatë vitit 2021, pritet që shkalla e varfërisë në vend të rritet edhe më shumë

Gjatë këtij viti 15 biznese janë mbyllur për shkak të pandemisë, papunësia do të rritë nivelin e varfërisë. Gazetare:Arianitë Zhegrova U bënë pothuajse dy vite që virusi korona po gjendet në mesin tonë. E prezenca…

Read More
Trixa i ‘arsyetohet’ Big Mamës pas lidhjes me Donaldin: Në jetën reale nuk isha ngut kurrë pasha Zotin

Trixa i ‘arsyetohet’ Big Mamës pas lidhjes me Donaldin: Në jetën reale nuk isha ngut kurrë pasha Zotin

Beatrix e Donaldi kanë krijuar lidhje dashurie brenda qëndrimit në ‘BBV’. Raporti i tyre është komentuar mjaftë, pasi siç dihet Trix kishte një raport miqësor me ish të dashurën e Donaldit, Borën.Edhe Big Mama, pas…

Read More
Ndërron jetë nga goditja e makinës 28 vjeçarja nga Kosova në Cyrih

Ndërron jetë nga goditja e makinës 28 vjeçarja nga Kosova në Cyrih

Përkundër masave të menjëhershme të reanimimit, këmbësorja 28 vjeçare me prejardhje nga Kamenica ka ndërruar jetë në vendin e ak*sidentit Të shtunën në mbrëmje ka ndodhur një aks*ident fatal në lagjen 12 të Cyrihut, në…

Read More
Maqedoni, një mjek për 1000 të bu*rgosur

Maqedoni, një mjek për 1000 të bu*rgosur

I.A. 37 vjeç, (identiteti i plotë i të cilit është i njohur për redaksinë), i cili për 13 vjet vuan dë*nimin në bu*rgun e Idrizovës në Shkup, thotë për Radion Evropa e Lirë se të…

Read More
SHBA: Gruaja e ushqen macen me qumësht të gjirit gjatë fluturimit

SHBA: Gruaja e ushqen macen me qumësht të gjirit gjatë fluturimit

Një rast jo i zakonshëm ka ndodhur para disa ditësh gjatë një fluturimi me aeroplan në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Një grua e cila ishte pasagjere e aeroplanit të kompanisë “Delta Air Lines”, nga…

Read More
Gastronomët ankohen për protokollet: Vizitorët anuluan prenotimet e festave

Gastronomët ankohen për protokollet: Vizitorët anuluan prenotimet e festave

Turistët që dëshironin ta presin Vitin e Ri në Strugë apo Ohër, dalëngadalë po i anulojnë prenotimet për shkak se gastronomët ende nuk kanë marrë protokolle nga Qeveria dhe Komisioni për Sëmundje Infektive, nëse do…

Read More
Postimi i fundit i Senatorit Dole në Twitter: Zoti e bekoftë SHBA-në dhe Kosovën

Postimi i fundit i Senatorit Dole në Twitter: Zoti e bekoftë SHBA-në dhe Kosovën

Një urim bekimi Kosova e ka marrë nga Senatori amerikan Bob Dole edhe në postimin e tij të fundit në rrjetin social, Twitter. Më 1 dhjetor, Dole njoftonte për një takim virtual që do të…

Read More