Breaking News :

nothing found
19-08-2022

Blerim Kuçi jep dorëheqje nga pozita e ministrit

Advertisement

Ministri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Blerim Kuçi ka dhënë dorëheqje nga pozita e tij.

 

Lajmin e ka konfirmuar vet ministri Blerim Kuçi ka dhënë sot dorëheqje nga pozita e ministrit të Ekonomisë dhe Ambientit.

 

 

Kuqi ka thënë se vet ka kërkuar që të lirohet nga detyra për shkak të angazhimeve në fushatën parazgjedhore.

 

 

“Unë vet kam kërkuar të lirohem nga detyra, pasi nuk mundem në një Ministri kaq të rëndësishme të kryej detyrat e mia si ministër dhe të angazhohem në fushatë”, ka thënë Kuqi për Front Online.

 

Kuqi më tutje ka deklaruar se nuk do të jetë pjesë e listës së AAK-së për deputet, por që do të jetë pjesë e Shtabit Zgjedhor.

“Nuk do të jem kandidat për deputet, por pjesë e Shtabit”, tha ai.

Advertisement

Read Previous

Hasani dhuron gjak: Dhuroni, mos pritni!

Read Next

Seanca të tre komisioneve të Kuvendit