Bien infektimet në Maqedoni, rritet vdekshmëria dhe të shëruarit nga covid

Advertisement

1082 raste të reja nga 5.982 testime të realizuara janë regjistruar në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut.

Siç njoftoi Ministria e Shëndetësisë, në po të njëjtën periudhë janë regjistruar edhe 492 pacientë të shëruar, ndërkaq jetën e kanë humbur 27 persona.

Raste aktive në vend janë 13.235./TV21

Advertisement

Read Previous

Panovski tregon se në cilin muaj të rivaksinuarit duhet të marrin dozën e tretë

Read Next

Nikollovski: Nuk ka arsye për shtyrjen e zgjedhjeve lokale

%d bloggers like this: