• 18-10-2021

Bie vdekshmëria nga covid dhe rastet pozitive në Maqedoni

Nga 1967 tetse të kryera në 24 orët e fundit, Ministria e Shëndetësisë ka regjistruar 154 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19, numri më i lartë i tyre në Shkup, gjithsejtë 118. Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik raportojnë për 408 pacientë të shëruar dhe 12 të tjerë të cilët kanë humbur betejën me Kovid-19. Për momentin në vendin tonë kemi 12786 raste aktive.

Read Previous

Ndryshojnë çmimet e derivatëve në Maqedoninë e Veriut

Read Next

Ja sa të infektuar u regjistruan në 24 orët e fundit…

%d bloggers like this: