Breaking News :

nothing found
01-04-2023

Belgjika përmbysë Zvicrën, Gjermania mposht minimalisht Çekinë

Advertisement

Kombëtarja e Belgjikës ka përmbysur Zvicrën për fitore 2:1 ndërsa Gjermania ka mundur minimalisht Çekinë, 1:0, në ndeshjet miqësore të zhvilluara ditën e mërkurë.

Një gol i hershëm i Admir Mehmedit i dha epërsinë Zvicrës, shkruan lajmi.net.

Belgjika në pjesën e dytë përmbysi gjithçka, duke shënuar dy herë përmes Michy Batshuayi.

Në ndeshjen tjetër të zhvilluar në këtë orar, Gjermania ka mposhtur 1:0 Çekinë, me golin e shënuar nga Gian-Luca Waldschmidt, në minutën e 13’-të të ndeshjes.

Advertisement

Read Previous

Rekord i ri, 26 persona kanë humbur jetën dhe 1321 raste të reja

Read Next

Arjanit Hoxha: Prespa asnjëherë nuk asimilohet, ruan gjuhën dhe traditën

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *