• 20-10-2021

Bashkatdhetarët presin deri në 10 orë në Hungari

Një numër i bashkëatdhetarëve po kthehen në vendet ku punojnë nga vizitat që i bënë familjeve të tyre në Kosovë.
Por, ata po vazhdojnë si jorrallëherë më parë të ballafaqohen me pritjet e gjata në kufij, sidomos atë hungarez.
Bile pritjet janë shpesh edhe deri mbi 10 orë.
Kështu tha një lexues i klankosova.tv, i cili ishte duke shkuar për në Gjermani.
Ai tha se pasi e kanë kaluar Serbinë kanë ngelur për 10 orë në Hungari./Zeri

Read Previous

Edhe nesër me diell, nga e marta vranësira, reshje dhe ulje të temperaturave

Read Next

Shesheli: Ushtria serbe të bëhet gati për të ndërhyrë në Kosovë

%d bloggers like this: