• 28-11-2021

Basha sulmon qeverinë: I mori masat me vonesë

Kryetari demokrat, Lulzim Basha në një reagim në rrjetet sociale, thotë se hapat e marra në vijim nga qeveria dhe ministrisë shëndetësisë të cilat u njoftuan sot nga Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu janë të pakta dhe janë të vonuara, ndërsa thekson se ka mbi 6 muaj që PD ka propozuar plan masash për të përballuar pandeminë, por që nuk janë marrë parasysh nga kryeministri duke lënë Shqipërinë vendin e fundit në çdo fushë.

“Shumë pak, shumë vonë. Ka mbi 6 muaj që kemi propozuar plan masash për të përballuar pandeminë. Fatkeqësisht Rama nuk e ka zbatuar. Sot e kësaj dite, Shqipëria është e fundit në çdo fushë. Ndihma ekonomike për është më e ulëta. Shëndetësia është në kolaps. Ekonomia në krizë.

Shqipëria ka nevojë për shpresë të re. Vendi ka nevojë për një qeveri që kujdeset për qytetarët e tij dhe fuqizon ekonominë. Ne jemi të vetmit që mund ta bëjmë këtë! Është koha që Shqipëria të ketë një qeveri që punon për njerëzit”, shkruan Basha.

Read Previous

Tetovë-Gostivar, spitale të të stërmbushura me pacientë të prekur nga Kovid-19

Read Next

MSH-Maqedoni: Në departamentet infektive mjekohen 701 pacient, ka shtretër të lira

%d bloggers like this: