Breaking News :

nothing found
16-08-2022

Albin Kurti po e mund edhe Enver Hoxhajn në vendlindjen e tij

Advertisement

Albin Kurti dhe partia e tij Lëvizja Vetëvendosje po fitojnë bindshëm edhe në Suharekë.
Kurti po e mposht Enver Hoxhajn edhe në vendlindjen e tij, pasi nga 72.29% të votave të numëruara, VV është e para me 37.82%, kurse PDK ka 17.12%, shkruan Reporteri.net

AAK me 20,83 për qind, LDK’ja me 18,93 për qind.

Kurti e ka mposhtur edhe Avdullah Hotin në katunin e tij në Ratkoc të Rahovecit.

Advertisement

Read Previous

Gati gjysma e votave të numëruara, Vetëvendosje shumë pranë 50%

Read Next

LDK afër rezultatit më të dobët në histori