Ndahet nga jeta aktori i njohur

Estimated read time 1 min read

Aktori i nominuar për Oscar, Ryan O’Neal, ylli i disa filmave historikë duke përfshirë “Love Story” dhe “Paper Moon”, ka vdekur, sipas djalit të tij, Patrick, i cili postoi lajmin në mediat sociale. Mësohet se ai ishte 82 vjeç.

“Babai im ndërroi jetë i qetë sot, me ekipin e tij të dashur në krah që e mbështeste dhe e donte ashtu siç do të na bënte ne”, shkroi Patrick O’Neal të premten.Ai shtoi: “Babai im Ryan O’Neal ka qenë gjithmonë heroi im. Unë e shikoja atë dhe ai ishte gjithmonë më i madh se jeta.”

Advertisement

Roli kryesor i Ryan O’Neal erdhi në vitin 1964 në telenovelën e natës “Peyton Place”.

Advertisement
Advertisement

You May Also Like