Breaking News :

nothing found
29-03-2023

Lazio kthen Muriqin në Fenerbahçe

Advertisement

Aventura e Vedat Muriqit te Lazio nuk ka shkuar ashtu siç pritej, teksa në ndeshjet e fundit ka qenë në qendër të kritikave për paraqitjet e tij.

Në këtë situatë, Lazio ka marrë vendimin ta largojë sulmuesin në merkaton e janarit.

Mediat turke e bëjnë të sigurt, se Muriqi do të rikthehet te Fenerbahçe në formën e huazimit për 6 muaj.
Kosovari është gjithashtu dakord për rikthimin e tij te Fenerbahçe, me këta të fundit që do të paguajnë 1.3 milionë euro, gjysmën e pagës së futbollistit deri në qershor.

Muriqi do të luajë me Fenerbahçen deri në fund të sezonit, për tu rikthyer pastaj përsëri te Laczo, ku shpreson që të jetë në formën më të mirë dhe të bindë drejtuesit e skuadrës./Nmk-post/

Advertisement

Read Previous

Kujdes/ 2000 policë do të jenë të angazhuar në natën e Vitit të Ri në Maqedoni, ja pse!

Read Next

Jeton me qira, s’ka shërbëtorë, bën vetë pazarin – Kjo është Angela Merkel