• 23-09-2021

Vdes 24-vjeçarja e diagnostifikuar me leukemi akute

24-vjeçarja nga Ferizaj, Valentina Ibrahimi para disa ditësh ishte diagnostifikuar me leukemi akute.
Ajo nuk mundi t’i përballojë sëmundjes dhe ndërroi jetë sot, në njërin nga spitalet e Turqisë ku ishte duke marrë trajtimin mjekësor.

Për shërimin e saj u deshën reth 300 mijë euro, ku Ministria e Shëndetësisë ka ndarë 30 mijë euro, kurse për mbledhjen e mjeteve tjera financiare u angazhuan shumë qytetarë, ndër ta edhe këngëtari Labinot Tahiri.

Read Previous

1300 raste aktive Gazi Baba, alarmante Aerodromi, Karposhi dhe Qendër

Read Next

I vihet flaka flamurit Bullgar (Video)

%d bloggers like this: