Breaking News :

nothing found
16-08-2022

Valon Syla parashikon rezultatin e zgjedhjeve: VV nuk i merr 50%

Advertisement

Pronari i gazetës “Metro” Valon Syla, në rrjetin social Facebook ka publikuar rezultatin e zgjedhjeve në Kosovë, ende pa përfunduar. Sipas Sylës VV do të merr 39%, PDK 21% si dhe LDK 19%, përcjell nmk-post.com

Ja sondazhi i tij:

Prognoza ime në T7 e deponuar në fillim të zgjedhjeve është.

VV 39% ose 321.000 vota
PDK 21% ose 168.000 vota
LDK 19% ose 152.000 vota
AAK 7.5 ose 65.000 vota
Nisma 3.5, max 5% ose 25.000 vota
10% apo 80.000 vota minoritetet serbe dhe jo serbe, partia fjala, dhe të tjerat.

Sondazhet që po i shihni janë pa votën e minoriteteve… pra kut futet dhe llogaritet kjo përqindje… rezultatet ulen. Zakonisht gaboj 2 deri në 3%. Paçi fat. Zgjedhjen ishin në rregull dhe kjo është sukses deri tash.

#albanologji #prognozë #zgjedhjet2021- ka shkruajtur Syla në Facebook

Advertisement

Read Previous

Vetëvendosje ankohen se në disa qendra votimi në Prishtinë nuk ka më fletëvotime

Read Next

Osmani: Ora e fundit për të përcaktuar fatin e vendit tonë