Tërmeti fort e godet këtë shtet të Evropës, ja magnituda!

Estimated read time 1 min read

Një tërmet elativisht i fortë ka zgjuar mëngjesin e sotëm banorët e Austrisë, rreth orës 03:00 të mëngjesit.

Tërmeti ishte me magnitudë 4.5 sipas shkallës Rihter, me epiqendër 12 kilometra në jugperëndim të qytetit të Ternitz, i cili ndodhet midis Gracit dhe Vjenës, sipas faqes së internetit të Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare (EMSC).

Advertisement

Nuk është raportuar për dëme materiale.

Advertisement
Advertisement

You May Also Like