Moti sot :Temperaturat nën zero gjithandej në vend

Estimated read time 2 min read

Temperaturat nën zero gjithandej, më e ftohta në Berovë -11 gradë
HMRC bën të ditur se mbulesa e borës në Mavrovë është 11, ndërsa në Popova Shapkë katër centimetra
Më i ftohti sot në mëngjes është në Berovë -11 Berovë, në Demir Kapi -9, Shkup-Petrovec, Manastir, Veles, Strumicë, Gjevgjeli – 8, në Shtip dhe Kavadar -7, Tetovë, Mavrovi Anovi, Prilep, Kriva Pallankë – 6, në Dibër Kumanovë, Ohër, Vinicë dhe Dojran kanë temperatura dimërore prej -4, në Krushevë – 2 dhe në Popova Shapkë -1 gradë.
HMRC bën të ditur se mbulesa e borës në Mavrovë është 11, ndërsa në Popova Shapkë katër centimetra.
Gjatë natës moti ishte i kthjellët dhe i qetë. Mëngjesi i sotëm është me diell, në vend që të fryjë erë e dobët nga drejtime të ndryshueshme.
Mëngjesi sot do të jetë i ftohtë, përgjatë luginave të veçanta me kushte për shfaqjen e mjegullës së mëngjesit. Gjatë ditës do të mbajë mot me diell me vranësira të lehta, të cilat në mbrëmje do të rriten. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i ndryshueshëm. Temperatura minimale do të jetë në intervalin nga -10 deri në -2, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 7 deri në 14 gradë.
Kryesisht me diell dhe qetësi në Shkup. Temperatura minimale do të zbresë deri në -6, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 10 gradë.
Sipas HMRC, të premten do të ketë vranësira të shtuara dhe do të fryjë erë e fortë nga veriu. Më pas pason një periudhë moti stabil dhe i thatë me rritje të temperaturave.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

You May Also Like