Breaking News :

nothing found
31-01-2023

Taravari: Kemi shumë gjëra për të bërë para se të legalizojmë kanabisin

Advertisement

Taravari kundër Zaev: Kemi shumë gjëra për të bërë para se të legalizojmë kanabisin

Sekretari i ASH-së dhe kryetari i Gostivarit, Arben Taravari është kundër legalizimit të kanabisit në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

“Jam kundër idesë së kryeministrit, dhe në këtë kohë aq më pak mund të mendohet për këtë gjë pasi kemi vërtetë shumë punë të tjera për të bërë”, tha Taravari në “Click Plus” në Tv 21.

Ne nuk jemi shtetet skandinave e as Holanda, tha më tej Taravari që të legalizojmë kanabisin, duke shtuar se nëse një gjë e tillë do të ndodhte në vendin tonë “do të kishte shumë keqpërdorime”.

Ndryshe, gjatë ditës së sotme kryeminitri Zoran Zaev tha se është pro legalizimit të kanabisit dhe të fillohet në fillim me Shkupin dhe Ohrin./tv21

Advertisement

Read Previous

Aksident i rëndë, një person i vdekur dhe një në gjendje të rëndë

Read Next

Zaev takon ambasadoren Byrnes