• 18-10-2021

Sulm i ri në Francë, dy të vdekur, një i plagosur rëndë!

Dy njerëz u vranë dhe një u plagos rëndë në dy sulme të kryera nga i njëjti person në qytetin francez të Cholet, thanë zyrtarët francezë, duke shtuar se deri më tani nuk kishte prova të terrorizmit.

Televizioni France 2 raportoi se sulmuesi në periferi të Cholet fillimisht sulmoi një çift të moshuarish dhe pastaj një tjetër 50 vjeçar në të njëjtën lagje.

Burimet e policisë thanë se një 35-vjeçar i njohur më parë për autoritetet ishte arrestuar në lidhje me sulmet.

Cholet është një qytet i vogël në jugperëndim të Francës me një popullsi prej rreth 50,000./Alsat

Read Previous

Ilaçi i artrit që po jep rezultate të shkëlqyera edhe kundër Covid-19

Read Next

707 gjoba për mosmbajtjen e maskës

%d bloggers like this: