Breaking News :

nothing found
21-09-2023

Si do të jetë moti sot në Maqedoninë e Veriut

Advertisement

Moti sot do të jetë me vranësira dhe më i freskët, nëpër lugina me paraqitje të mjegullës. Do të fryj erë e matur nga drejtimi jug-verior, që do të jetë më e theksuar përgjatë Vardarit. Në pjesët jug-lindore të vendit në orët e paradites do të ketë kushte për reshje të shiut. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri në 9 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 9 deri në 14 gradë. Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me vranësira dhe erë të dobët nga drejtimi jug-verior. Temperatura minimale do të ulet në 3, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 12 gradë Celsiusë.

Advertisement

Read Previous

Zaev u deklarua mbrëm: Do të punojmë për ruajtjen e shumicës parlamentare

Read Next

Hoxha nga BESA tregon a janë gatshëm për zgjedhje të parakohshme parlamentare