Breaking News :

nothing found
10-06-2023

Shqiptari vdiq në Barcelonë, e kthejnë në vendlindje pa zemër

Advertisement

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për trafik organesh, pasi trupi i pajetë i një shqiptari është kthyer nga Spanja i vdekur, ndërsa i ishte hequr zemra.
ABC raporton se bëhet fjalë për S.S 33-vjeç, i cili ndërroi jetë në një spital në Barcelonë.

Por në momentin që trupi u transportua në Shqipëri për t’u varrosur, familja vuri re një të çarë në pjesën e zemrës duke dyshuar dhe kërkuar ekspertim mjeko ligjor nga ku rezultoi se i mungonte zemra.

Familja ka bërë denoncimin në prokurorinë e Tiranës, që ka nisur hetimin në bashkëpunim me autoritetet spanjolle.

© SYRI.net

Advertisement

Read Previous

Ja sa të infektuar u regjistruan sot nga Covid-19 në Shqipëri

Read Next

Skiatori shpëton nga ariu (VIDEO)