Rast i rëndë në Prizren, polici aksidentalisht dyshohet se vr*au vajzën e tij, më pas që*lloi vetën

Një pjesëtar i Policisë së Kosovës dhe vajza e tij 10-vjeçare janë gjetur pa shënja jete sonte rreth orës 19:00 në Prizren.

Burimet e IndeksOnline thonë se Salih Mazreku, pjesëtar i Policisë Kufitare, dyshohet se aksidentalisht ka v r a r ë të bijën e tij, L.M., 10 vjeçe, e më pas e ka q ë l l u a r edhe veten.

 

“Me 15.12.2020, pak pas orës 19:00, Policia ka pranuar një informacion se në rrugën “Durmish Asllani” në Prizren, janë dëgjuar të shtëna nga a r m a  e z j a r r i t ”, thuhet në përgjigjen e policisë.

Njësitet kompetente policore, menjëherë i janë përgjigjur vendit të ngjarjes dhe bazuar në informacionet e para, në një shtëpi banimi janë gjetur dy trupa të pa j e t ë

Advertisement
, polici dhe vajza e tij,.v d e k j e n e të cilëve e kanë konfirmuar mjekët kompetent.

Në vendin e ngjarjes kanë dalur të gjitha njësitet policore përfshirë forenzikën, ekipet mjekësore dhe prokurorin, të cilët janë duke ekzaminuar vendin e ngjarjes si dhe duke kryer hetime intensive, lidhur me rastin./IndeksOnline/

Advertisement
Advertisement

You May Also Like