Breaking News :

nothing found
28-03-2023

Pritje të gjata para Ambasadës së Maqedonisë në Zvicër (FOTO)

Advertisement

Radhë të gjata janë krijuar para Ambasadës së Maqedonisë së Veriut në Bern të Zvicrës. Sipas raportimeve nga vendi i ngjarjes mërgimtarët që presin për të marë letra udhëtimi për në vendlindje janë të detyruar të presin me orë të tëra para ambasadës në këtë mot të ftohtë dhe në kushte të pandemisë globale, njofton derveni.info.

Siç dihet sivjet gjatë gjith vitit për shkak të masave anti/Covid lëvizja e qytetarëve në mes shteteve të ndryshme ishte e pamundur, prandaj një pjesë e mërgimtarëve nuk kanë mundur që të të vijnë në vendlindje dhe të nxjerin dokumente udhëtimi të cilëve në ndërkohë u ka kaluar afati./derveni.info

Advertisement

Read Previous

Sllovenia shqyrton mbylljen e kufijve për shkak të variantit të ri të koronavirusit

Read Next

Moti stabil deri të premten, për fundjavë borë në viset më të larta