Breaking News :

nothing found
16-08-2022

Porosia prekëse e Nënë Ferdonies – simbolit të vuajtjes së lu*ftës në Kosovë

Advertisement

Ferdonije Qerkezi, ka votuar në Gjimnazin “Hajdar Dushi” në Gjakovë. Pas votimit, ajo ka kërkuar nga kushdo që vjen në krye të qeverisë të bëjë më shumë për të pagjeturit.“Po pres me pas ma mirë me pas ndryshime, pres për personalisht për të pagjeturit, për djemtë e mijë dhe krejt të pagjeturit e Kosovës. Secili që vjen në pushtet në bëjë më shumë për të pagjeturit”, ka thënë ajo për Klan Kosovën. Ndryshe Ferdonie Qerkezi është nëna e 4 djemve që kanë humbur jetën në luftën e fundit në Kosovë.

Burimi: KlanKosova

Advertisement

Read Previous

Me fotot e Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit, e moshuara shkon për të votuar

Read Next

“Me Zaevin dhe Filipçen, Maqedonia jeton nga lëmosha”