Breaking News :

nothing found
30-11-2022

Pendarovski demanton deklaratën e Rexhepit! Zgjedhjet i fitova në mënyrë legjitime

Advertisement

Kabineti i Presidentit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, mohon plotësisht deklaratën e ish-kryetarit të Bashkësisë fetare islame Sulejman Rexhepi, të dhënë në emisionin “Klik Plus në TV21.

“Presidenti Stevo Pendarovski, as para, e as pas zgjedhjeve, nuk ka komunikuar në mënyrë direkte apo indirekte me kryetarin e atëhershëm të BFI-së, Sulejman Rexhepit. Deklaratat e tij janë vetëm gënjeshtra dhe trillime”, thuhet në reagimin e Kabinetit të presidentit Pendarovski.

Nga aty shtojnë se presidenti Pendarovski u zgjodh në një mënyrë legjitime dhe ligjore, në zgjedhje të lira dhe demokratike, gjë që konfirmohet në të gjitha raportet e OSBE/ODIHR.

“Ne i konsiderojmë deklarata të tilla nga Sulejman Rexhepi si jashtëzakonisht joserioze dhe të papërshtatshme, duke pasur parasysh rolin e tij të mëparshëm në Bashkësinë fetare islame”.

Mbrëmë në emisionin Click plus Sulejman Rexhepi – ish- kryetar i BFI-së deklaroi se përfaqësues të LSDM e BDI më kanë lutur për apel për mbështetje të Stevo Pendarovskit për President.

Advertisement

Read Previous

Koronavirusi godet OBSH, regjistrohen 65 raste brenda selisë në Gjenevë

Read Next

Simptomat më të shpeshta të Kovid-19 sipas hulumtimeve të fundit