Breaking News :

nothing found
30-09-2022

Pas ditëve me diell nga sot ndryshon moti

Advertisement

Moti sot paradite do të jetë me vranësira dhe me reshje shiu, reshjet më të rrëmbyeshme pritet të jenë në pjesët perëndimore të vendit. Do të ketë edhe kushte për paraqitje të bubullimave. Në disa vende do të fryjë erë mesatare deri në të përforcuar nga drejtimi jugor (mbi 60 km/h). Pasdite në pjesën më të madhe të vendit reshjet do të ndalen. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 5 deri 10 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 11 deri në 18 gradë Celsius.

Në Shkup gjatë mëngjesit pritet të kemi mot me vranësira dhe me shi të përkohshëm, pasdite reshjet e shiut do të ndalen. Do të fryjë erë mesatare deri në jug të qytetit. Temperatura minimale do të bie në 6, ndërsa maksimalja do të arrijë deri në 13 gradë Celsius.

Advertisement

Read Previous

A ksident tra*gjik, vetura godet për vde*kje 25 vjeçaren

Read Next

‘Vaksinat nga Kina’, Maqedonia sot nënshkruan marrëveshjen për 200 mijë doza