Breaking News :

nothing found
10-06-2023

Osmani: Kryesimi i përbashkët i Procesit të Berlinit nga Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria për vitin 2020, vendosi një agjendë ambicioze

Advertisement
Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Maqedonisë së Veriut ka shfaqur optimizëm për sa i përket bisedimeve në kuadër të Samitit të Sofjes – Procesit të Berlinit. “Është fakt se kryesimi i përbashkët i Procesit të Berlinit nga Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria për vitin 2020, vendosi një agjendë ambicioze. Konkluzioni është se: edhe krahas pandemisë COVID dhe sfidave të tjera të ngjashme, kemi arritur ta mbajmë fokusin tonë, të rigrupohemi, t’i përshtatemi realitetit të imponuar dhe të arrijmë sukses për gjithë rajonin” ka shkruar Osmani
Advertisement

Read Previous

Zëvendësministri Hasani për Zhurnal: Mirëpresim ndihmën nga Emiratet e Bashkuara Arabe (Video)

Read Next

Carovska e prerë: S’ka mbyllje të shkollave

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *